GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tallrikar 8805185
*
nr 880 5185
Tallrikar
3 st. Kina, porslin/keramik, dia 23
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2014
kl 20:22:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 07:48:40
1
Vinnande bud
10/3 15:22:53
2
150 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt porslin tallrikar
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22
-
4098 Skålar
4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:56
*
Tallrikar
nr 880 5185
Tallrikar
3 st. Kina, porslin/keramik, dia 23
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 07:48:40 | 1 | Vinnande bud |
10/3 15:22:53 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt porslin tallrikar
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42 -
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22 -
4098 Skålar
4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:56